Коритиба – Баия: прогноза „1“

Коритиба посреща Баия на стадион „Couto Pereira“ в четвъртък от 22:00. Мачът е от шестия кръг на бразилската Серия А.
Сблъсъкът може да гледате на живо онлайн: тук

Коритиба заема 3-то място с актив от 13 точки след шест изиграни мача. Клуба има богата история с много титли и последователно спечелени купи. През миналия сезон завършиха на петнадесета позиция в най-елитния ешалон на бразилския футбол и сега със сигурност ще се опитат да подобрят тази статистика. Пред собствена публика са безупречни до този момент с три победи от три двубоя. Те са отбелязали шест и са допуснали едва един гол в тяхната мрежа.

Баия от друга страна се намира на 8-ма позиция с актив от 9 точки. Отбора завърши на четвърта позиция в Серия Б през миналия сезон и сега ще има трудната задача да се състезава с тимовете от Серия А. В гостуванията си имат три последователни загуби, като са успели да се разпишат едва един път. Добрата новина е, че са получили четири гола в тези сблъсъци.

Домакинското предимство в бразилския футбол играе сериозна роля и в тази среща е в полза на по-силния отбор. Очакваме Коритиба да вземе трите точки в двубоя и под 2.5 гола.